V konferencja Cukrzyca

2-3 marca 2018 r. w hotelu Angelo odbyła się V Ogólnopolska Konferencja „Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki”. W trakcie jej trwania prelegenci dzielili się z uczestnikami praktyczną wiedzą z zakresu diabetologii. Omówione zostały zagadnienia związane zarówno z cukrzycą typu 1 jak i typu 2.

Czym wyróżnia się nasza konferencja diabetologiczna?

Uczestnicy Konferencji „Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki” wzięli udział w wykładach, podczas których otrzymali cenną wiedzę, niezbędną w pracy z pacjentem. Poznali najnowsze wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego dotyczące leczenia dzieci i osób w wieku podeszłym, omówione zostały choroby współistniejące z cukrzycą, a także poznano najnowsze zalecenia dietetyczne dla osób chorych na cukrzycę. Co ważne – nasza konferencja diabetologiczna skupiła się w 60% na przypadkach klinicznych!

Jaki przebieg miała V konferencja Cukrzyca – od teorii do codziennej praktyki?

Konferencja diabetologiczna otwarta została wystąpieniem prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Strojka. Tematem wykładu prof. dr. hab. n. med. Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz była cukrzyca typu 1 u dorosłych wczoraj, dziś i jutro. Insulinoterapia stała się motywem przewodnim wykładu prof. dr. hab. n. med. Tomasza Klupy. Gastropareza omówiona została przez dr n. med. Beatę Mrozikiewicz-Rakowską. Empagliflozyna oraz cukrzyca typu 2 i kryteria włączenia pacjenta do terapii inhibitorem DPP-4 lub SGLT-2 stały się tematem analizy prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Strojka. Nadciśnienie w cukrzycy było tematem wystąpienia prof. dr. hab. n. med. Zbigniewa Gacionga. Jak co roku, Konferencja Cukrzyca – od teorii do codziennej praktyki , zakończyła się wydaniem certyfikatów.

Jeśli problemy takie jak cukrzyca typu 1 czy cukrzyca typu 2 stanowią obszar Twoich zawodowych zmagań, koniecznie weź udział w kolejnej odsłonie naszej konferencji diabetologicznej!

Zdjęcia autorstwa Jerzego Magiera, mojacukrzyca.org

FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13
60-595 Poznań

KRS nr 0000037307
Wydział VIII KRS Poznań
NIP 781-15-51-223
REGON 631046924
Kapitał zakładowy 300 000 zł

Kierownik Naukowy Konferencji:

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek

Organizator konferencji:

Forum Media Polska Sp. z o.o.

Patronat naukowy:

III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych, Śląskie Centrum Chorób Serca

Biuro organizacyjne:

Forum Media Polska Sp. z o.o.
ul. Polska 13
60-595 Poznań
tel. 061 66 55 800
bok@forum-media.pl

Opieka merytoryczna:

Monika Przybysz
Project Manager
tel. 502 237 976
monika.przybysz@forum-media.pl

Sponsorzy:

Żaneta Góralczyk
Brand Manager
tel. 603 036 368
zaneta.goralczyk@forum-media.pl

Promocja, media:

Agnieszka Janik-Małmyga
tel. 61 66 55 721
Agnieszka.Janik-Malmyga@forum-media.pl