Magazyn architektów, projektantów i wykonawców

Forum Nowoczesnego Budownictwa

Stawiamy na:

Fachowość

Fachowość

Fachowość

Wiedzę i pomysły doświadczonych ekspertów

Fachowość

Sprawdzone rozwiązania w obszarze budownictwa

W premierowym numerze m.in.

Premierowy numer
1

DZIAŁ BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE JEDNO– I WIELORODZINNE

 • Elewacje
 • Elewacje wentylowane – zasady stosowania, wytyczne
 • Elewacje ozdobne– sposób na atrakcyjna fasadę
 • Ogrodzenia – klinkier, czy metal?
 • Tarasy – przegląd desek tarasowych, standardy doboru w polskich warunkach
2

DZIAŁ BUDOWNICTWO WIELKOGABARYTOWE

 • Garaże podziemne – jak nie dopuścić do ich zawilgocenia – systemy odwodnień
3

DZIAŁ OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

 • Szkoły – parkiety na salach sportowych, posadzki na korytarzach, płytki w sanitariatach – co koniecznie trzeba wiedzieć o podłogowych materiałach wykończeniowych
4

DZIAŁ BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE

 • Magazyny – zasady doboru najefektywniejszych systemów wentylacyjnych dla hal magazynowych

Czym wyróżnia się nasze czasopismo:

 • Jedyne specjalistyczne czasopismo wydawane na polskim rynku adresowane wyłącznie do specjalistów zawodowo zajmujących się budownictwem oparte na gotowych do wdrożenia rozwiązaniach technicznych.
 • Jako jedyni pokazujemy nowinki światowe, nieprezentowane wcześniej w innych tytułach.
 • Dajemy wskazówki do pracy z konkretnymi problemami, omawiamy zasady dobierania rozwiązań w sytuacjach niestandardowych.
 • Wszystkie artykuły zawierają rysunki techniczne oraz schematy działania, w formie plików pdf dostępne również na załączonej do czasopisma płycie.

DOCIERAMY TYLKO DO OSÓB AKTYWNYCH ZAWODOWO W BRANŻY BUDOLANEJ

Czasopismo „Forum Nowoczesnego Budownictwa” skierowane jest do wyselekcjonowanej grupy docelowej. Dystrybuowane jest w wysyłce bezpośredniej, prenumeracie, oraz za pośrednictwem działań promocyjnych (targi, szkolenia, konferencje). 90 proc. wysyłki - to wysyłka dedykowana – wysyłana do konkretnej osoby, pracującej w branży budowlanej. Pozostałe 10 proc. dystrybucji to dystrybucja podczas wydarzeń branżowych.

Architekt

JEDYNE CZASOPISMO, KTÓRE ŁĄCZY PASJĘ, POMYSŁY I WIEDZĘ SPECJALISTÓW TWORZONE DLA:

 • Architektów i projektantów
 • Kierowników budów i kierowników robót
 • Inwestorów
 • Hurtowni budowlanych
 • Wykonawców

Stałe działy czasopisma:

Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne

W dziale tym przedstawiamy wszystkie tematy związane z domkami jednorodzinnymi i mieszkaniami w bloku. Opisane jest w nim wszystko od elewacji, poprzez ściany działowe, tynki, farby, instalacje wodne, elektryczne, gazowe. Dodatkowo poruszamy zagadnienia związane z tarasami, balkonami, loggiami a także ogrodami.

Budownictwo wielkogabarytowe

W każdym numerze przedstawiamy specyficzne rozwiązania techniczne mające zastosowanie m.in. w biurowcach, obiektach handlowych, sportowych. Rzeczowo przedstawiamy zagadnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów m.in. garaże podziemne, systemy izolacji, dociepleń, wentylacji a także systemy przesyłu wody, energii, gazu. Podejmujemy również tematy związane z tynkami, farbami, posadzkami, stolarką otworową. Dzięki dokładnej analizie rynku i doświadczeniu specjalistów podsuwamy Państwu pomysły na nowoczesne, oszczędne rozwiązania poparte rysunkami i schematami technicznymi.

Obiekty użyteczności publicznej

W każdym numerze przedstawiamy Państwu, zagadnienia związane z budynkami publicznymi takimi jak przedszkola, szkoły, uczelnie, urzędy, szpitale. Co kwartał informujemy o wymaganiach prawnych, możliwościach technicznych i rozwiązaniach dedykowanych takim obiektom. Materiały opatrzone są wskazówkami i komentarzem fachowców.

Budownictwo przemysłowe

Doświadczeni specjaliści z dziedziny projektowania i wykonawstwa przedstawiają unikalne technologie i materiały dla budownictwa przemysłowego: hal, zakładów produkcyjnych, magazynów z uwzględnieniem podziału na profil branżowy i specyfikę działalności firmy. Dodatkowo wskazujemy wady i zalety konkretnych rozwiązań odnosząc się do parametrów technicznych, łatwości montażu, ceny.

Transport i przesył (obiekty drogowe, kolejowe, przesył energetyczny, wodny, gazowy)

W tym dziale producenci dzielą się z Państwem zarówno tradycyjnymi jak i najnowszymi rozwiązaniami w zakresie materiałów i nawierzchni. Porównują działanie, cenę, parametry techniczne oraz uwzględniają warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc dany materiał lub nawierzchnię zastosować. Specjaliści podpowiadają, które rozwiązania z dostępnego katalogu są najefektywniejsze.

Zabytki

Podpowiadamy jakie materiały należy stosować do prac remontowych, modernizacyjnych i renowacyjnych na zabytkach. Dział ten przedstawia wiele nietypowych i ciekawych rozwiązań w zakresie tynków ozdobnych i renowacyjnych, pokryć dachowych, instalacji, izolacji, ceramiki budowlanej, powłok malarskich. Nasi eksperci przedstawiają rozwiązania dostosowane do polskich warunków i możliwości finansowych inwestorów.

Piszą dla nas:

Jan Nowak

Jan Nowak

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenasmalesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Jan Nowak

Katarzyna Nowak

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenasmalesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Jan Nowak

Roman Nowak

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenasmalesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Kontakt:

Jan Nowak

Telefon: +48 777 777 777

E-mail: email@email.pl

Icon made by Freepik from www.flaticon.com